Jezírková čerpadla

Fontány, vodní hry
Fontány, vodní hry
Filtrační a potoční čerpadla
Filtrační a potoční čerpadla
Velkoobjemová čerpadla
Velkoobjemová čerpadla
Solární čerpadla
Solární čerpadla
Příslušenství a náhradní díly
Příslušenství a náhradní díly

Přestože níže uvádíme základní rady, jak vybírat vhodná čerpadla pro zahradní jezírka, je lépe se vždy poradit s odborníkem. Při výběru nejvhodnějšího jezírkového čerpadla pro váš rybníček či biotop jsme samozřejmě připraveni vám pomoci a konzultovat vaše potřeby s našimi praktickými zkušenostmi. Pouze odborník na jezírková čerpadla vám dokáže vhodně poradit ohledně výšky výtlaku a výkonu vodního čerpadla.

Čerpadla a čerpadlová technika pro jezírka, rybníčky a biotopy

V eshopu zakoupíte následující jezírková čerpadla pro Vaše rybníčky a biotopy:

Zajišťujeme především prodej jezírkových čerpadel značky OASE, protože jejich kvalitu a bezproblémovost provozu máme ozkoušenou v rámci dlouholeté praxe budování koupacích jezírek a biotopů. Jezírková čerpadla však dodáváme i od odstatních renomovaných výrobců, čímž pro vás máme připraven široký výběr dle vašich individuálních potřeb.

Výhodou filtračních jezírkových čerpadel značky OASE je fakt, že jsou určena pro stálé zatížení s malým odběrem elektrické energie. Víme, že provoz těchto zahradních čerpadel je nenáročný a životnost je velmi vysoká. K dispozici máme různorodé řady, z nichž každá se hodí pro jiný typ zahradního jezírka – Aquamax, Promax, Profimax a Optimax

Jezírková čerpadla, ať už čerpadla fontánová, filtrační, potoční, nízkotlaká jsou velmi důležitá pro vaše jezírka, rybníčky, koupací jezera a biotopy. Bez čerpadla je jezírko jako bez srdce. Voda necirkuluje a dříve nebo později se stává nekvalitní. Nabízíme pro vaše jezírka i koupací rybníčky široký sortiment různých typů čerpadel pro filtrace, jež se odlišují výkonem i zaměřením na různé typy a velikosti jezírek.

U jezírkových čerpadel je důležitá nejen jejich cena, ale i spotřeba energie při provozu a důležitý je také výkon vodního čerpadla. Nezapomeňme, že přestože mají vodní jezírková čerpadla, jež jsou určená primárně pro zahradní jezírka, menší spotřebu energie oproti normálním zahradním čerpadlům, je vhodné je mít aktivní po celý den a tudíž je dobré správně volit nejen podle výkonu jezírkového čerpadla, ale i spotřeby energie. Efektivní a vhodné jezírkové čerpadlo nesmí tvořit tlak, přitom však přečerpat spoustu vody. Není dobré pro zahradní jezírka, pokud máme při čerpání vody velký tlak a také pokud čerpáme velkou rychlostí. Mikroorganismy ve filtraci a UV zářiči pak nevhodně na tuto situaci reagují, což se projeví v nekvalitní vodě.

Podle čeho vybírat jezírková čerpadla:

 • velikost a dispozice zahradního jezírka, rybníčku či koupacího jezera 
 • spotřeba elektrické energie při provozu vodního čerpadla 
 • výkonnost jezírkového čerpadla – čerpadlo by mělo zajistit minimálně 4 krát oběh celého množství vody denně
 • čerpadlo nesmí přesáhnout maximální hodnoty průtoku filtru a UV zářiče
 • kupovat kvalitní bezporuchové a prověřené značky čerpadel s dlouhodobou životností a snadností údržby

  Výška výtlaku znamená výšku, do jaké je schopno jezírkové čerpadlo vodu přečerpat. Čím větší je výška čerpání, tím méně vody se přenese. Výkon nám naopak říká, kolik litrů vody je zahradní jezírko schopno za určitý čas přenést. Vždy je dobré mít při výběru vhodného čerpadla pro jezírka mít tyto faktory na paměti.

  Instalace vodního čerpadla v jezírku

  Nejinak je tomu i při plánování instalace vodního čerpadla. Svá specifika má suchá /externí instalace čerpadla, která se liší dispozičně od mokré instalace čerpací techniky. Hlavní zásadou při suché instalaci čerpadla je to, že pokud je umístěno mimo samotný rybníček, je třeba jezírkové čerpadlo umístit pod úroveň hladiny vody a spojovací hadice musí být naplněna před samotným provozem vodního čerpadla vodou.

  Instalace jezírkového čerpadla – mokrá varianta

  Jezírkové čerpadlo je třeba umístit na rovnou plochu (beton, kámen aj.), která je bez bahna. Jezírková čerpadla se postaví na podložku, tak aby čerpadlo pod vodou. Rybníčkové čerpadlo však nesmí být umístěno zcela na dně rybníčku, neboť by mohlo nasávat místo vody bahno – mělo by bít přibližně 15-20 cm od dna jezírka, a to mimo jiné proto, aby se spodní voda nemíchala s povrchovou. Také výškový rozdíl mezi výtokem a filtrem u jezírkového čerpadla musí zajistit ideální průtok.

  Jezírková čerpadla musí být propojena nejkratší cestou za pomoci trnu s filtrem. Vše je nutné dobře zaizolovat a pamatujte také na to, že zařízení se nesmí provozovat bez průtoku vody.

  Růst řas není možné korigovat, pokud nemáte výkonné, úsporné a trvanlivé jezírkové čerpadlo. To vše je nutné propojit s filtrem a výkonnou UV lampou. Ať již používáte pro zajištění čistoty jezírkové vody jakýkoliv filtrace, či spoléháte na přírodní procesy ve vašem biotopu, vždy je nutné zvážit detailně charakter zahradního jezírka a jeho velikost – podle toho volíme určitý druh čerpadla.

  Zobrazit pokračování…

  Skrýt text…

  Položky 118 z celkem 186

  na stránku
  Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

  stručný přehled  rozšířenou tabulku 

  Nastavit vzestupně

  Položky 118 z celkem 186

  na stránku
  Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

  stručný přehled  rozšířenou tabulku 

  Nastavit vzestupně

  Ohodnoťte nás, Váš názor se počítá!

  Podělte se s námi a ostatními uživateli, jak jste spokojeni s termínem dodání, komunikací, se zbožím samotným a službami které nabízíme. Na Vašem názoru nám záleží.


  Hodnocení obchodu na Zboží.cz


  Posílejte fotografie svých jezírek, hodnoťte okrasná jezírka ostatních, sdílejte svou radost s ostatními fanoušky

  /