Jezírkové filtrace

Průtokové filtry
Průtokové filtry
Tlakové filtry
Tlakové filtry
Vliesové filtry
Vliesové filtry
Štěrbinové filtry
Štěrbinové filtry
Bubnové filtry
Bubnové filtry
Podvodní filtry
Podvodní filtry
Skrápěné filtry
Skrápěné filtry
Filtrační komplety
Filtrační komplety
UV filtrace
UV filtrace
Hladinové sběrače / skimmery
Hladinové sběrače / skimmery
Náhradní díly a příslušenství
Náhradní díly a příslušenství
Filtrační média
Filtrační média
Vzduchování pro jezírka
Vzduchování pro jezírka

Jezírkové filtry/jezírková filtrace udržuje vodu jezírka v čistotě a zbavují ji přebytečných živných látek. K dispozici jsou jezírkové filtry průtokové a filtrační systémy tlakové. Filtrační zařízení zahradního jezírka filtruje mechanické nánosy z vody a odbourávají biologické živné látky v důsledku rozkladu zbytků rostlin a jiných biologických látek. Jezírkové filtry, filtrace zbavují vodu řas a činí ji průhlednou do hloubky a především přirozeně kvalitní a čistou, což prospívá fauně i flóře. Zahradní jezírko pak vypadá zdravě a krásně. Je nutno však přizpůsobit výkon jezírkové filtrace velikosti rybníčku a počtu ryb v jezírku.

Nabízíme různé typy filtrace k přírodním biotopům, zahradním jezírkům a koupacím rybníčkům. Přichystány jsou taktéž akční filtrační sety se slevou. Jednotlivé produkty je možné kombinovat v různorodé filtrační soustavy a optimální filtrace, které budou splňovat vaše představy.

Vyberte si nejvhodnější filtraci pro Vaše jezírko a zajistěte si dlouhodobě čistou vodu ke koupání i potěše oka. Jezírková filtrace OASE je vysoce kvalitní a prověřená filtrační technika, která zajistí čistotu vody vašeho zahradního jezírka, koupacího rybníčku či biotopu. Efektivní a výkonné jezírkové filtry zajišťují téměř zcela bezúdržbový a minimálně náročný provoz a vysokou kvalitu vyčištěné vody v jezírku a rybníčku. Hlavním významem jezírkové filtrace je činnost odkalování, čištění a proplachu jezírek. Filtrační systémy jsou napájeny čerpadly.

Jezírkové filtry, filtrace mohou nepřetržitě běžet od prvních teplých dní na jaře až do prvních studených dnů na podzim. Mikroorganismy, žijící z živin z vody v rybníce, potřebují stálý přísun vody. Bakterie pomáhají biologicky aktivovat filtrační systém.

Užití jezírkové filtrace především právě u okrasných jezírek je nutností. Majitelé rybníčků, jezírek a biotopů neradi vidí znečištěnou vodu, touží po průzračné vodě, ve které jsou vidět nejen rybičky, ale především vodní rostliny. Největším důvodem zakalené vody u zahradních jezírek je použití nevhodné filtrace, která nerespektuje charakter a velikost jezírka, nebo jezírková filtrace zcela chybí.

Nabízíme jezírkové filtry pro velké rybníčky, středně velké biotopy i malá zahradní jezírka a okrasné rybníčky. Kontaktujte nás, stačí sdělit základní parametry, podle kterých se filtrace pro zahradní jezírko vybírají, a my vám doporučíme nejvhodnější řešení a pomůžeme s volbou jezírkové filtrace.

Jezírková filtrace - obecné rady pro výběr:

 • Velikost jezírka, rybníčku.

 • Typ jezírka: koupací, okrasné, chov ryb aj.

 • Hloubka zahradního jezírka.

 • Osázení vodními rostlinami.

 • Existence potoku či potůčku v jezírku.

Základní 3 prvky pro kvalitní vodu v zahradním jezírku:

 • Jezírkové čerpadlo – schopno nasát i hrubé nečistoty a přečerpat je do filtrace.

 • UV lampa.

 • Jezírková filtrace.

Jezírkové filtry jsou posledním článkem efektivní filtrační sestavy vašeho zahradního jezírka. Je třeba mít filtrace vhodně nadimenzované, tj. aby jezírková filtrace odpovídala počtu ryb, vodních rostlin, velikosti rybníčku, výkonu čerpadla a UV filtrace. Jezírkový filtr by měl být usazen na rovný a pevný podklad, izolovaná polystyrenem s možností obsypání pískem či hlínou. Filtrace pro jezírko se umísťuje do vzdálenosti min. 2 metry od kraje zahradního jezírka. Víko zahradního filtru, odkalovacího otvoru i UV lampy by měli být volně přístupné.

Filtr pro jezírka musí vykazovat ekologický, čistý a neškodný provoz vůči živočichům a vodním rostlinám v zahradním jezírku. Zde je třeba ještě upozornit, že pokud odstraňujete řasy pomocí jezírkové chemie, pak po rozpadu řas dojde k přesycení vody dusitany, fosforečnany a dusičnany. Tyto látky pak živí další produkci řas a zkalení vody.

Zajistit přirozenou biologickou rovnováhu v umělém zahradním jezírku je náročný proces. Rozhodně se tento proces nedá efektivně zajistit bez kvalitního jezírkového filtru s vhodnou velikostí a výkonem. Velikost a funkční parametry jezírkové filtrace je nutno konzultovat nejlépe s odborníky – je třeba se orientovat v četnosti čištění daného jezírkového filtru. Větší jezírkový filtr čistíme méně často, malý naopak častěji. Navíc při ideálním provozu zahradního jezírka by měla voda v rybníčku protéct přes jezírkovou filtraci proteče 3-4 krát za den. Pokud tomu tak není, účinnost jezírkového filtru je méně efektivní.

Jezírkový filtr / jezírková filtrace se zpravidla skládá z:

Mechanická část jezírkové filtrace

- zachycuje větší mechanické nečistoty, okysličuje vodu a je před vstupem pro biologickou filtraci a chemickou filtraci. Řeší problematiku nevhodného zanášení dalších částí jezírkové filtrace.

Biologická část jezírkové filtrace

- zásadní pro použití biologického filtru v zahradním jezírku je jeho nepřetržitý provoz bez zbytečného vypínání (pauza max. 1 hod/den). Pokud nejsou zajištěny tyto podmínky, dochází k úhynu bakterií, kdy jezírkový filtr, filtrace ztrácí na účinnosti. Základem filtračního procesu jsou aerobní bakterie, které zajišťují rozklad a zpracování dusíkatých látek, které jsou produkovány v jezírku při rozkladu organických látek. Bakterie je třeba obnovovat a také zajistit jejich množení. Podmínkou pro efektivní čistící proces je i dostatečné okysličování.

Chemická část jezírkové filtrace

- chemické látky zabraňující růstu řas, pohlcující dusíkaté látky (dusičnany), změkčující vodu aj.

 


Zobrazit pokračování…

Skrýt text…

Položky 118 z celkem 196

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit vzestupně

Položky 118 z celkem 196

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit vzestupně

Ohodnoťte nás, Váš názor se počítá!

Podělte se s námi a ostatními uživateli, jak jste spokojeni s termínem dodání, komunikací, se zbožím samotným a službami které nabízíme. Na Vašem názoru nám záleží.


Hodnocení obchodu na Zboží.cz


Posílejte fotografie svých jezírek, hodnoťte okrasná jezírka ostatních, sdílejte svou radost s ostatními fanoušky

/