Průtokové

V podkategorii filtračních kompletů vám nabízíme kompletní průtokové filtry skládající se ze samotného průtokového filtru, UV lampy, čerpadla a propojovací hadice (u vybraných modelů), tedy průtokové filtrační komplety.

Najdete zde profesionální filtrační sety vlajkové lodě Oase, které patří mezi nejlepší filtry na trhu a i další cenově výhodnější sety filtrů s kvalitním čerpadlem (výkonově optimálně sladěné s filtrem), například průtokové filtrační sety Pontec.

Hlavní předností či výhodou průtokových filtrů je jejich velikost. S velikostí filtrů souvisí i velikost filtrační plochy, která je pro správné fungování filtrační technologie nezbytná. Průtokový filtr jakožto mechanicko-biologická filtrace. 

Cílem průtokových filtrů je zachycení co nejvíce vodních nečistot, krmiva, náletů, rybích exkrementů a bahna, které všechny mohou znamenat zhoršení kvality vody.

Základem funkčnosti průtokového filtru je biologická i mechanická složka filtrování. Biologická část průtokového filtru pomáhá s pomocí biologických mikroorganismů rozkládat škodlivé látky ve vodě. Děje se tak v různých separačních komorách, kde jsou např. pěnové materiály (filtrační houby) apod.

Průtoková filtrace musí být umístěna nad vodní hladinou v nejvyšším místě jezírka. Voda průtokovým filtrem proteká, čištěná voda vytéká samospádem zpět do jezírka po kaskádce, potůčkem apod. 

Nevýhodou průtokových filtrů je někdy složitější zamaskování v zahradě oproti třeba tlakovým filtrům, které se do konceptu zahrady zamaskují velmi snadno. 

Zobrazit pokračování…

Skrýt text…

Produktů: 16

na stránku

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit vzestupně

Produktů: 16

na stránku

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit vzestupně

Ohodnoťte nás, Váš názor se počítá!

Podělte se s námi a ostatními uživateli, jak jste spokojeni s termínem dodání, komunikací, se zbožím samotným a službami které nabízíme. Na Vašem názoru nám záleží.


Hodnocení obchodu na Zboží.cz


Posílejte fotografie svých jezírek, hodnoťte okrasná jezírka ostatních, sdílejte svou radost s ostatními fanoušky

/