Hladinové sběrače / skimmery

Hladinový sběrač / skimmer slouží k odstraňování větších plovoucích nečistot z hladiny jezírka. Skimmer dokáže efektivně zachytit veškeré nečistoty dříve, než se potopí na dno rybníčku a začnou hnít.

Hladinový sběrač / skimmer (skimr) pro jezírko, biotop, rybníček

K čemu je dobrý hladinový sběrač, skimmer?

Hladinový sběrač se používá pro odvod znečištěné jezírkové vody do filtračního zařízení jezírka. Respektive zajišťuje odvod nečistot z hladiny a jejich zachytávání. Aby tedy efektivně filtrace pracovala a nebyla zbytečně zahlcována velkým množství nečistot, je třeba použít právě hladinový sběrač / skimmer. Z tohoto důvodu je nutné také pravidelně košík hladinového sběrače vyprazdňovat. Skimmer (také též skimer, skimr) se vyplatí především v případech, kdy vaše zahradní jezírko leží v blízkosti stromu, keře apod.

Pokud bychom nepoužívali hladinový sběrač, nečistoty by se usazovali na dně a museli bychom je pracně odstraňovat s pomocí jezírkového vysavače.

Skimmer lze instalovat ve větším počtu, nemusí být jen jeden. Existují však i takové druhy hladinových sběračů, které mohou sloužit jako komplexní filtrační zařízení. Hladinový sběrač by měl být umístěn na návětrné straně, měl by být snadno přístupný. Maximální výkon skimmeru docílíme spojením s vhodným filtračním čerpadlem. S výběrem čerpadla i hladinového sběrače vám mile rádi pomůžeme.


Zobrazit pokračování…

Skrýt text…

Produktů: 10

na stránku

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit vzestupně

Produktů: 10

na stránku

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit vzestupně

Ohodnoťte nás, Váš názor se počítá!

Podělte se s námi a ostatními uživateli, jak jste spokojeni s termínem dodání, komunikací, se zbožím samotným a službami které nabízíme. Na Vašem názoru nám záleží.


Hodnocení obchodu na Zboží.cz


Posílejte fotografie svých jezírek, hodnoťte okrasná jezírka ostatních, sdílejte svou radost s ostatními fanoušky

/