Zazimování jezírek a bazénů

Zazimování jezírek a bazénů je přípravou vodních nádrží na zimní období, kdy voda zamrzá a uzavírá rybníček pod ledovou clonu. Zazimování jezírek a bazénů v sobě shrnuje veškeré činnosti, kterými vhodně ošetříme vodu, zazimujeme vodní rostliny a živé organismy. Je nutné, aby jezírko i přes zimu „dýchalo“. Proto při zazimování dbáme na to, aby bylo jezírko vhodně okysličeno a nehromadily se v něm kalové plyny, které jsou ve velkém množství jedovaté.

Prostředky pro zazimování jezírek, rybníčků, biotopů a bazénů

Při zazimování jezírek je třeba také zajistit, aby vždy v rybníčku bylo místo, které je nazamrzlé. Z tohoto důvodu máme pro vás připraveny prostředky, které vám efektivně pomohou při zazimování jezírek. Dodáváme vysoce účinná zařízení k údržbě části rybníka bez ledu. Pracují bez čerpadla a kabelu a zamezuje úplnému uzavření ledního krytu.

 Rady a tipy pro zazimování jezírek, rybníčků a bazénů

  1. Zdravé“ a fungující zahradní jezírko není potřeba nějak intenzivně a speciálně na zimu připravovat. Zazimování jezírek je spíše otázkou přípravy na jaro a dopřání zimního klidu pro vaše jezírko či biotop.

  2. Před prvními mrazy je vhodné vytáhnout jezírkové čerpadlo, aby nedošlo k jeho poškození ledem. Totéž platí při zazimování pro další jezírkovou techniku, která by v zimním období mohla zaznamenat poškození.

  3. Zazimování vodních rostlin a ryb v jezírku - v našich klimatických podmínkách obecně platí že, hloubka 1 m je dostatečná pro přežití ryb v mrazech. Je ideální, když na některém místě je díra v ledu pro přístup ryb ke kyslíku. Je možné tento problém také řešit výrobkem od firmy OASE, a to Icefree 20, který s pomocí proudění vody zabrání jejímu zamrznutí. Chemické přípravky pro zazimování zahradního jezírka jsou dosti důležité především v období po zimě, kdy lze vhodně upravit "zdraví jezírka" pro nově začínající sezónu.

  4. V zimním období, když je vaše zahradní jezírko, okrasný rybníček či biotop pokryt vrstvou ledu, je vhodné provést odstranění odumřelých nadzemních částí rostlin. Lze to udělat velmi pohodlně ze zmrzlé hladiny a taky se tím dá ušetřit část jarní přípravy zahradního jezírka na novou sezónu. Čištění můžete provést i před zamrznutím jezírka, a to s pomocí jezírkových vysavačů.


Zobrazit pokračování…

Skrýt text…

Produktů: 11

na stránku

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit vzestupně

Produktů: 11

na stránku

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit vzestupně

Ohodnoťte nás, Váš názor se počítá!

Podělte se s námi a ostatními uživateli, jak jste spokojeni s termínem dodání, komunikací, se zbožím samotným a službami které nabízíme. Na Vašem názoru nám záleží.


Hodnocení obchodu na Zboží.cz


Posílejte fotografie svých jezírek, hodnoťte okrasná jezírka ostatních, sdílejte svou radost s ostatními fanoušky

/