Vodní rostliny a příslušenství

Vodní rostliny
Vodní rostliny
Koše na vodní rostliny
Koše na vodní rostliny
Substráty
Substráty

Vodní rostliny pro zahradní jezírka - bahenní rostliny a rybníčkové květiny. Nelze však zapomenout při celkové výstavbě či úpravě zahradního jezírka (biotopu) na příslušenství k vodním rostlinám. Jedná se o různé doplňky a koše pro jezírkové rostliny, které mají zajistit efektivnější výsadbu a růst rostlin.


Existuje mnoho druhů vodních rostlin (bahenních rostlin) – při jejich výběru je vhodné poradit se s odborníkem. Je třeba vědět, které vodní rostliny se hodí do jaké části jezírka, co mají konkrétní vodní rostliny rády a jaká je jejich funkce v jezírku. Podle toho vypadá i celkové rozmístění vodních rostlin v rybníčku. Nejvhodnějším obdobím pro vysázení vodních rostlin v jezírku či rybníčku je jaro, a to proto, že vodní rostliny mají dostatek času zakořenit a adaptovat se celkově na podmínky v jezírku. Teplota vody by neměla při osazování vodními rostlinami klesnout pod 15 stupňů.
 
Pokud si nevíte s výběrem vodních a bahenních rostlin rady, kontaktujte nás telefonicky, mailem nebo nás navštivte v našem zahradnictví, kde pro vás vodní rostliny přímo pěstujeme.
 

Obecně rozlišujeme vodní rostliny na:

 • Vlhkomilné vodní rostliny.
 • Bažinaté vodní rostliny.
 • Plovoucí vodní rostliny.
 • Podvodní rostliny.


Správný výběr vodních rostlin (bahenních rostlin) je důležitý nejen u biotopů, kde vodní rostliny zajišťují celkové fungování přirozené rovnováhy, která se odráží v kvalitě vody v zahradním jezírku. Vodní rostliny svou funkci přírodního filtru a ochránce čistoty vody budou plnit v každém jezírku. Je třeba znát jejich možnosti a být seznámeni s tím, co daná vodní rostlina v jezírku plní či má plnit.

Vodní rostliny lze zakoupit ve Vodní zahradě v Komořanech pouze osobním odběrem a to od dubna do října. Veškeré potřebné informace naleznete zde.


Zobrazit pokračování…

Skrýt text…

Položky 118 z celkem 124

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit vzestupně

Položky 118 z celkem 124

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit vzestupně

Ohodnoťte nás, Váš názor se počítá!

Podělte se s námi a ostatními uživateli, jak jste spokojeni s termínem dodání, komunikací, se zbožím samotným a službami které nabízíme. Na Vašem názoru nám záleží.


Hodnocení obchodu na Zboží.cz


Posílejte fotografie svých jezírek, hodnoťte okrasná jezírka ostatních, sdílejte svou radost s ostatními fanoušky

/