Vodní rostliny a příslušenství

Vodní rostliny Koše na vodní rostliny Substráty

Vodní rostliny jsou rozesílány od 8. dubna 20131x až 2x týdně tak, aby vždy do víkendu stihly dorazit k Vám domů. Rostliny neplaťte převodem bez odsouhlasení. Po odeslání objednávky Vás budeme kontaktovat ohledně termínu doručení telefonicky nebo emailem. Pozor : objednávky zaslané do 20.května 2013 budou vyřízeny. Po tomto datu není možné rostliny zasílat s ohledem na pokročilý stav vegetace.

Po obdržení zásilky se prosím džte pokyny pro výsadbu rostlin:

 • po obdržení zásilky rostliny neprodleně vybalte, vyjměte ze sáčků a vložte do nádob s vodou tak, aby byl ponořen kořenový bal
 • pokud došlo během přepravy k poškození některých listů, odstraňte je. Některé rostliny s delšími listy jsou zastřiženy, aby se vešly do zásilky.
 • před výsadbou je nutné rostliny nejméně tři dny uložit v polostínu, aby nebyly poškozeny přímými slunečními paprsky

Bahenní a vodní rostliny jsou nedílnou součástí zahradních jezírek, rybníčků, koupacích jezírek a biotopů. Vodní rostliny jsou úžasným zkrášlujícím prvkem zahradního jezírka – vytváří přirozenou přírodní kulisu. Vodní rostliny v zahradním jezírku však neplní jen funkci estetickou, ale i praktickou. Jezírkové rostliny dokáží odčerpat z vody živiny a tímto způsobem zabraňují vzniku řas a jiným nežádoucím procesům. Nemusí se pak použít vodní chemie a další přípravky pro úpravu vody. Vodní rostliny jsou zásobárnou kyslíku, jezírkové ryby je potřebují a také ostatní vodní živočichové v nich najdou úkryt a jsou na nich závislí.

Vodní rostliny pro zahradní jezírka - bahenní rostliny a rybníčkové květiny

Nelze však zapomenout při celkové výstavbě či úpravě zahradního jezírka (biotopu) na příslušenství k vodním rostlinám. Jedná se o různé doplňky a koše pro jezírkové rostliny, které mají zajistit efektivnější výsadbu a růst rostlin.

Existuje mnoho druhů vodních rostlin (bahenních rostlin) – při jejich výběru je vhodné poradit se s odborníkem. Je třeba vědět, které vodní rostliny se hodí do jaké části jezírka, co mají konkrétní vodní rostliny rády a jaká je jejich funkce v jezírku. Podle toho vypadá i celkové rozmístění vodních rostlin v rybníčku. Nejvhodnějším obdobím pro vysázení vodních rostlin v jezírku či rybníčku je jaro, a to proto, že vodní rostliny mají dostatek času zakořenit a adaptovat se celkově na podmínky v jezírku. Teplota vody by neměla při osazování vodními rostlinami klesnout pod 15 stupňů.
 
Pokud si nevíte s výběrem vodních a bahenních rostlin rady, kontaktujte nás telefonicky, mailem nebo nás navštivte v našem zahradnictví, kde pro vás vodní rostliny přímo pěstujeme.
 

Obecně rozlišujeme vodní rostliny na:

 • Vlhkomilné vodní rostliny.
 • Bažinaté vodní rostliny.
 • Plovoucí vodní rostliny.
 • Podvodní rostliny.


Správný výběr vodních rostlin (bahenních rostlin) je důležitý nejen u biotopů, kde vodní rostliny zajišťují celkové fungování přirozené rovnováhy, která se odráží v kvalitě vody v zahradním jezírku. Vodní rostliny svou funkci přírodního filtru a ochránce čistoty vody budou plnit v každém jezírku. Je třeba znát jejich možnosti a být seznámeni s tím, co daná vodní rostlina v jezírku plní či má plnit.

Vodní rostliny lze zakoupit ve Vodní zahradě v Komořanech pouze osobním odběrem a to od dubna do října. Veškeré potřebné informace naleznete zde.


Zobrazit pokračování…

Skrýt text…

Položky 118 z celkem 120

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit sestupně

Položky 118 z celkem 120

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit sestupně

Sdílejte s přáteli

Posílejte fotografie svých jezírek, hodnoťte okrasná jezírka ostatních, sdílejte svou radost s ostatními fanoušky