Vrbina penízková / LYSIMACHIA Nummularia "Aurea" - ZAHRADNÍ JEZÍRKO - (vodní rostlina)

Žlutý květ, zlatý list.

Dostupnost: Na dotaz e-mailem

Bez DPH: 35,00 Kč S DPH: 40,25 Kč

Vrbina penízková / LYSIMACHIA Nummularia "Aurea" - ZAHRADNÍ JEZÍRKO - (vodní rostlina)

Vytrvalá bylina s 10-45 cm dlouhou, plazivou lodyhou. Listy vstřícné a křižmostojné, čepele však v jedné vodorovné rovině. Čepel široce eliptické až téměř okrouhlé. Květy vyrůstají z paždí listů jednotlivě, kalich jen u báze srostlý, koruna nálevkovitá až kolovitá, sytě žlutá. Plodem je kulovitá, žlutavá, červeně skvrnitá tobolka.

Bývá používaná jako okrasná půdopokryvná rostlina.

Je užívaná jako léčivka, sbírá se nať (Herba lysimachii) a to v době květu, suší se ve stínu nebo za umělého sušení při teplotách do 45 °C. Používá se zejména jako prostředek protiprůjmový a posilující, má i účinky protirevmatické, tlumí nadměrnou menstruaci, ve formě kloktadla se užívá při krčních zánětech či aftech v ústní dutině, zevně pak na špatně se hojící rány a bércové vředy, ve formě sedacích koupelí na hemeroidy, kašovité obklady příznivě působí na pokožku, kterou zvláčňuje.

Vodní rostliny lze zakoupit ve Vodní zahradě v Komořanech  pouze osobním odběrem  a to od dubna do října. Veškeré potřebné informace naleznete zde.

Máte dotazy k produktu Vrbina penízková / LYSIMACHIA Nummularia "Aurea" - ZAHRADNÍ JEZÍRKO? Rádi Vám je zodpovíme.* Povinná pole

Tento produkt ještě nikdo nehodnotil. Buďte první, kdo seznamí ostatní se svými zkušenostmi!

Ohodnoťte produkt Vrbina penízková / LYSIMACHIA Nummularia "Aurea" - ZAHRADNÍ JEZÍRKO

Čím více hvězdiček udělíte, tím jste spokojenější.

 
Cena
Poměr cena / výkon
Kvalita

* Povinné položky

Ohodnoťte nás, Váš názor se počítá!

Podělte se s námi a ostatními uživateli, jak jste spokojeni s termínem dodání, komunikací, se zbožím samotným a službami které nabízíme. Na Vašem názoru nám záleží.


Hodnocení obchodu na Zboží.cz


Posílejte fotografie svých jezírek, hodnoťte okrasná jezírka ostatních, sdílejte svou radost s ostatními fanoušky

/