Zahradní osvětlení

Zahradní osvětlení slouží k nasvícení různých prvků v zahradách, jezírkách atd., ale dokáže být i krásným estetickým prvkem. Zahradní světla svým různorodým tónováním a intensitou světelného toku proměnit Vaše cestičky, keře, travnaté plochy, pergoly atd. v nádherné místo, kde se budete ve večerních hodinách cítit tajuplně a budete si užívat každý moment, které vytvoří zahradní osvětlení.

Sortiment zahradního osvětlení

Existuje celá řada různých typů zahradního osvětlení. Při nasvícení různých příjezdových cest, altánků či teras je vhodnější použít zahradní osvětlení s větším výkonem, aby byla tahle místa dobře viditelná. V případě nasvícení chodníčků, keřů či jiných zákoutí s vegetací je lepší zvolit bodová osvětlení s různorodou svítivostí a nižším výkonem.

Mezi nejznámější výrobce zahradního osvětlení, kteří se specializují na všechny typy světel patří:

Tyto typy zahradních světel se vyznačují nejen dobrými světelnými vlastnostmi, snadnou instalací a praktickou výměnou světelného zdroje, ale i velmi dlouhou životností.

V naší nabídce zahradního osvětlení najdete světla různého designu, stylu, ale i jednoduchá standartní osvětlení. Veškeré zahradní osvětlení klade důraz na spořivé svícení, ať už se jedná o halogenová, či LED osvětlení. Velmi povedený design oceníte hlavně v momentě, kdy bude zahradní osvětlení viditelné. Jedná se například osvětlení schodů, různých elegantních sloupů, které budou osvětlovat chodníčky táhnoucí se kolem okrasných keřů. Druhou variantou jsou bodová zápustná světla, ukrytá světla, reflektory atd. U nich je velmi důležitá mechanická odolnost.

Výběr vhodných zahradních svítidel

Při výběru zahradního osvětlení je zapotřebí se trochu zamyslet jakou funkci má svítidlo mít. Můžete si vybrat elegantně vypadající světla, moderní kovový styl atd.

  • Zahradní osvětlení z NEREZU
  • Zahradní osvětlení z TVRZENÉHO PLATU
  • Zahradní osvětlení z HLINÍKU

Důležitým faktorem je barva světelného toku a výkon. Pro kompletní osvětlení v exteriéru používáme:

Dalším důležitým faktorem při výběru zahradního osvětlení jsou světla, která se snadno instalují (např. pomocí zapichovacího trnu).  Díky bezpečnému napájení 12V není zapotřebí napájecí kabely zapouštět do země. Při výběru zahradního osvětlení jako dekorační prvek volíme barevné varianty a výkon od 0,5W do 2W. V opačném případě, kdy budete instalovat světla k nasvícení příjezdových cest atd. je lepší zvolit světla s vyšším výkonem až do 50W. Veškeré zahradní osvětlení lze doplnit od další komponenty k plnohodnotnému ovládání. Mezi tyhle komponenty patří pohybové senzory, stmívací čidla, dálkové ovladače a časovače.

Instalace zahradních světel vyžaduje dobře dimenzovaný transformátor, který musí splňovat parametry výkonu naplánovaného zahradního osvětlení. Dalším krokem při realizaci osvětlení je napájecí kabel o vhodném průřezu. Při instalaci oceníte veškeré příslušenství k instalaci jako jsou spojky, konektory, odbočky atd., které najdete v sekci:

Každý světelný zdroj nevydrží věčnost a v případě poruchy jej lze jednoduše vyměnit. Veškerý sortiment náhradních světelných zdrojů můžete najit v sekci:

Pokud si nevíte rady při výběru zahradního osvětlení, nabízíme vám pomoc našich zkušených techniků, kteří vám rádi doporučí nejvhodnější zahradní světla dle vašich požadavků.

Zobrazit pokračování…

Skrýt text…

Položky 118 z celkem 46

na stránku
Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit vzestupně

Položky 118 z celkem 46

na stránku
Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

stručný přehled  rozšířenou tabulku 

Nastavit vzestupně

Ohodnoťte nás, Váš názor se počítá!

Podělte se s námi a ostatními uživateli, jak jste spokojeni s termínem dodání, komunikací, se zbožím samotným a službami které nabízíme. Na Vašem názoru nám záleží.


Hodnocení obchodu na Zboží.cz


Posílejte fotografie svých jezírek, hodnoťte okrasná jezírka ostatních, sdílejte svou radost s ostatními fanoušky

/